search
REKLAMA
News

LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI ZACKA SNYDERA – są pierwsze opinie o filmie

Łukasz Budnik

14 marca 2021

liga sprawiedliwosci
REKLAMA

Czterogodzinne widowisko Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera trafi do streamingu już w przyszłym tygodniu – 18 marca, a zobaczymy w nim materiał, którego zabrakło w wersji kinowej, kończonej bez udziału Snydera (więcej o historii tzw. Snyder Cut przeczytacie TUTAJ). W ostatnich dnia trwa intensywna kampania reklamowa widowiska, a do sieci trafiły już pierwsze opinie o dziele Snydera.

Z pisanych na gorąco postów wynika, że nowa wersja istotnie jest zupełnie inna od tego, co pokazane zostało w wersji kinowej. Mimo to wciąż to film, którego ton jest lżejszy od Batman v Superman – znalazło się w nim miejsce na sporo niewymuszonego humoru, będącego efektem dynamiki grupy. Każdy z członków Ligi ma swoje pięć minut, jednak sercem filmu – jak zapowiadał Snyder – jest Cyborg grany przez Raya Fischera. Z opinii wynika, że Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera to zaskakujące widowisko gwarantujące całe spektrum emocji – radość, ekscytację, wzruszenie – i zachwycające scenami akcji oraz podnoszące na duchu. Nie czuć, że film trwa 4h – seans mija na tyle szybko, jakbyśmy spędzali przed ekranem najwyżej 2,5h. Pomimo tego, że film ma kategorię R, przez większość seansu nie jest ona odczuwalna. Recenzenci wspominają też o zakończeniu, które powoduje, że chce się kontynuacji tej historii spod ręki Snydera. Chwalona jest muzyka, której autorem jest Junkie XL. Wśród zarzutów pojawiła się m.in. uwaga o niewykorzystaniu charyzmy Gal Gadot i Jasona Momoy oraz na temat dialogów. Poniżej wybrane tweety, a TUTAJ zobaczycie nowy zwiastun filmu.

Warto pamiętać, że pierwsze opinie o danej produkcji często są niezwykle entuzjastyczne, a prawdziwą weryfikacją okazują się recenzje krytyków filmowych po zniesieniu embargo. Już za kilka dni sami będziemy mogli ocenić, czy zachwyt w postach na Twitterze jest uzasadniony.

Aktualizacja: pojawiły się także recenzje krytyków.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA