search
REKLAMA
News

Lenny Henry opowiada o Harfootach – hobbitach z serialu WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY

Serialowy “Władca Pierścieni” zadebiutuje we wrześniu.

Łukasz Budnik

6 czerwca 2022

władca 1
REKLAMA

We wrześniu powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy przygotowywanego przez Amazon Studios. Akcja produkcji będzie osadzona w Drugiej Erze Śródziemia.

Już w zeszłym roku do sieci trafiła informacja, że w serialu postawiono na różnorodność, a na ekranie zobaczymy m.in. Harfootów – hobbitów o różnych kolorach skóry. Jednego z nich gra Sir Lenny Henry, który mówił wówczas:

 

Wcielam się w Harfoota (…). Jestem czarnym Hobbitem. To wspaniałe. Co warto zauważyć, to prequel wydarzeń z filmów, wczesne dni Shire i środowiska Tolkiena, jesteśmy więc rdzenną populacją Harfootów. Jesteśmy hobbitami, ale nazywa się nas Harfootami – jesteśmy z różnych kultur, tworzymy plemię, a nie rasę, zatem są wśród nas czarnoskórzy, Azjaci, a nawet Maorysi.

Bohater Henry’ego pojawił się na nowym zdjęciu w magazynie Empire, a wraz z nim do sieci trafiły nowe wypowiedzi aktora.

Jesteśmy plemieniem, przemieszczamy się w zależności od pogody i żyzności ziemi. Jeździmy karawanami na drewnianych kółkach i jesteśmy bardzo dobrzy w ukrywaniu rzeczy, bo ludzie są znacznie więksi od nas. To nie są dokładnie hobbici, ale odgrywają podobną rolę. Jesteśmy tradycyjnymi niziołkami. Zazwyczaj w świecie Tolkiena są oni źródłem komedii, ale są też niezwykle odważni. Zobaczycie pełną gamę emocji i akcji.

Henry podkreślił też, jak ważne jest, że dzieci zobaczą w historii fantasy postaci innej rasy.

empire lotr

 

Sam Tolkien pisał o Harfootach, że mają “bardziej brązową skórę”. W zeszłym roku wieść o Hobbitach wywołała już dyskusję wśród fanów, którzy zauważają, że hobbici (i Shire) pojawili się w świecie Tolkiena dopiero w Trzeciej Erze, zatem umieszczanie ich w czasie Drugiej nie jest zgodne z wizją autora. Pojawiają się też zarzuty, że zamiast skupiać się nowych grupach, twórcy serialu wracają do tych, które doskonale znamy już z filmów Jacksona.

Władca Pierścieni zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się jeszcze Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath. Do sieci trafiło ostatni także zdjęcie przedstawiające trolla:

lotr trop snow troll excl

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA