search
REKLAMA
News

Lady Gaga w finałowym zwiastunie filmu DOM GUCCI

Premiera “Domu Gucci” planowana jest na 24 listopada 2021 roku.

Łukasz Budnik

28 października 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera nowego filmu Ridleya Scotta – Dom Gucci, opartej na faktach o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, a w roku 2016 wyszła na wolność za dobre sprawowanie. Podczas sprawy sądowej media okrzyknęły Reggiani “Czarną wdową”. W Maurizia wciela się Adam Driver, a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek oraz Jared Leto, który został przykryty warstwą charakteryzacji. Autorem zdjęć do filmu jest Dariusz Wolski.

W kwietniu Patrizia Gucci, prawnuczka Guccia Gucciego, na łamach The Associated Press wydała oświadczenie w imieniu całej rodziny, w którym skrytykowała film Scotta, twierdząc, że nie skontaktowano się w jego sprawie z nią ani pozostałymi członkami rodziny i krytykując casting (m.in. Ala Pacino i Jareda Leto, którzy zostali według Patrizii oszpeceni w stosunku do oryginałów).

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA