search
REKLAMA
News

Nowe zdjęcia z serialu RÓD SMOKA. Prequel GRY O TRON zadebiutuje latem

“Ród smoka” opowie o Targaryenach.

Łukasz Budnik

30 marca 2022

rod smok 3
REKLAMA

W tym roku zadebiutuje Gry o tron, który został zatytułowany House of the Dragon. Dziś poznaliśmy datę premiery nowej produkcji HBO.

Akcja serialu będzie toczyć się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa George’a R.R. Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Paddy Considine (Viserys Targareyn) Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans i Steve Toussaint. Pierwszy odcinek serialu zadebiutuje 21 sierpnia.

rod smoka 9

rod smoka 8

rod smoka 6

rod smoka 7

rod smoka 5

rod smoka 4

rod smok 3

Matt Smith Ród Smoka rod smoka 2

rod smoka 1

House of the Dragon Poster

O serialu wypowiadał się Martin, który już jakiś czas temu widział fragmenty produkcji:

Sam bardzo czekam na ten serial. Jasne, nie jestem obiektywny i wiem wiele o tym, co zobaczycie (em, napisałem książkę). Co więcej… nie mówcie nikomu… Widziałem roboczą wersję pierwszego odcinka. Jestem zachwycony. Jest mroczna, potężna, emocjonalna… Dokładnie tak, jak moje fantasy. Ryan [J.Condall] i Miguel [Sapochnik] wykonali niesamowitą robotę, a obsada… Dokładnie jak w przypadku “Gry o tron”, większość widzów będzie znać tylko kilkoro aktorów, ale myślę, że zakochacie się w wielu z nich (tylko po to, żeby potem mieć złamane serce gdy… nie, nie mogę powiedzieć). Targaryenowie są w dobrych rękach.

W Polsce serial będzie funkcjonować pod tytułem Ród smoka. Na pierwszy sezon złoży się 10 odcinków, które zadebiutują w 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA