search
REKLAMA
News

KOSMICZNY MECZ: NOWA ERA – postaci z MECHANICZNEJ POMARAŃCZY w zwiastunie wywołują kontrowersje

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2021

REKLAMA

Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że w nadchodzącej kontynuacji Kosmicznego meczu zabraknie jednej z klasycznych postaci – skunksa o imieniu Pepé Le Swąd. Bohater nie pojawi się już zresztą w żadnej z kolejnych produkcji Warner Bros. 

Wcześniej  w tym roku na łamach New York Times dziennikarz Charles M. Blow skrytykował postać skunksa stwierdzając, że normalizuje ona gwałt (argumentował to tak, że postać nie przyjmuje od mowy ze strony Penelopy, a nawet zamyka ją na klucz). Informacja o usunięciu Pepé pojawiła się w sieci niedługo później, choć według informacji nie była następstwem artykułu Blowa. Pepé miał zostać wyrzucony z filmu już kilka miesięcy temu, po zmianie reżysera. Bez względu na powody, usunięcie Pepé wywołało w sieci niemałe kontrowersje – pojawiły się głosy, że sprawa poszła za daleko. Wypowiedziała się nawet Linda Jones, córka Chucka Jones (twórcy postaci skunksa) i zasugerowała, żeby Pepé został w kanonie bohaterów, ale z nieco zmienioną charakterystyką – np. jako wieczny bezrobotny poszukujący pracy.

Teraz sprawa Pepé wróciła za pomocą zwiastuna, w którym widzimy całe mnóstwo postaci należących do studia Warner Bros. Wśród nich znajduje się grupa bohaterów Mechanicznej pomarańczy Stanleya Kubricka. Internauci nie mogą uwierzyć, że studio najpierw usunęło z filmu Pepé, a później postanowili uwzględnić w filmie dla dzieci postaci będące gwałcicielami i mordercami. Na Twitterze pojawiło się wiele reakcji, a większość autorów postów wytyka hipokryzję WB i daje do zrozumienia, że sytuacja jest według nich niesmaczna. Pojawiła się też sugestia, że studio nie usunęłoby Pepé ze swoich produkcji gdyby nie wspomniany artykuł Blowa.

Poniżej przykłady wspomnianych tweetów:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA