search
REKLAMA
News

Nie żyje KRZYSZTOF KRAWCZYK. Słynny artysta miał 74 lata

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2021

REKLAMA

Media poinformowały, że w wieku 74 lat zmarł legendarny polski wokalista – Krzysztof Krawczyk. Wieści potwierdziła jego żona, Ewa oraz menedżer Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach w 1946 roku. Karierę muzyczną rozpoczął w 1963 roku w zespole Trubadurzy, natomiast dziesięć lat później postawił na karierę solową, która zaowocowała wieloma słynnymi przebojami, między innymi ParostatkiemZa tobą pójdę jak na bal, Jak minął dzień, Byle było tak, a w późniejszych latach – Trudno tak w duecie z Edytą Bartosiewicz, Mój przyjacielu w duecie z Goranem Bregovicem oraz Bo jesteś ty.

Koncertował w Europie i na świecie, doczekał się wielu nagród. W karierze sięgał po rozmaite gatunki, od popu, przez bluesa, swing, jazz, rock and roll, aż po folk, reggae i muzykę biesiadną.

Na ekranie pojawiał się w latach 60. w Szatanie z siódmej klasy Polowaniu na muchy,  a później w Zawodowcach oraz Próbie ognia i wody. Pojawiał się też w filmach dokumentalnych oraz zaśpiewał piosenkę na potrzeby animacji Nowe szaty króla. Do jego osoby nawiązywał też jeden z odcinków Świata według Kiepskich.

Krzysztof Krawczyk niedawno opuścił szpital po zarażeniu koronawirusem, jednak jak przekazał Onet, według Ewy Krawczyk to nie COVID-19 był powodem śmierci. Żegnamy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA