search
REKLAMA
News

Koniec epoki. Disney modyfikuje nazwę 20th CENTURY FOX

Łukasz Budnik

18 stycznia 2020

REKLAMA

W marcu zeszłego roku Disney przejął segment rozrywkowy firmy 21st Century Fox, w skład którego wchodziły między innymi studio 20th Century Fox oraz Fox Searchlight Pictures. Prezes Disneya, Bob Iger, nie wprowadził wówczas żadnych modyfikacji w nazewnictwie powyższych. Wczoraj zagraniczne media poinformowały jednak, że Disney zamierza nie operować już nazwą “Fox”.

Oznacza to, że nazwy wymienione powyżej ulegną modyfikacji. Od tej pory 20th Century Fox będzie znane jako 20th Century Studios, natomiast Fox Searchlight Pictures stanie się po prostu Searchlight Pictures. Zmiany są już wprowadzane – domeny adresów mailowych pracowników zostały zaktualizowane, a na plakacie filmu Downhill widnieje już właśnie nazwa Searchlight Pictures. Zbliżająca się familijna produkcja Call of the Wild będzie pierwszą, w której zobaczymy logo 20th Century, bez “Fox”. Słynna czołówka z fanfarami i światłami ma zostać niezmieniona i funkcjonować w takiej formie, w jakiej kino zna ją od lat 20. ubiegłego wieku.

https://youtu.be/0qDdYlyLRoI

Nazwy telewizyjnych oddziałów firmy: “20th Century Fox Television” oraz “Fox 21 Television Studios” na tę chwilę pozostają niezmienione, niewykluczone jednak, że wkrótce i one ulegną zmianie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA