search
REKLAMA
News

Kolejne przesunięcia premier. AVATAR 2 opóźniony o jeszcze jeden rok

Łukasz Budnik

24 lipca 2020

REKLAMA

Coraz więcej filmów traci tegoroczne daty premiery. W związku z epidemią koronawirusa studia podejmują decyzje o przesuwaniu swoich potencjalnych hitów na najbliższe lata, powodując roszady w kalendarzu. Wczoraj ogłoszono, że podobne działania podjęto przy kolejnych filmach.

Disney poinformował, że przekłada premierę Avatara 2 na 16 grudnia 2022 roku. Pierwotnie widowisko Jamesa Camerona miało trafić na ekrany już w tym roku, później zostało jednak przełożone na 2021. Choć Cameron wznowił już prace na planie, studio postanowiło nie ryzykować i raz jeszcze zrobić roszady. Reżyser napisał oświadczenie, w którym wyraził żal z powodu sytuacji. O rok zostały też przesunięte kolejne sequele. Datę wcześniej zajmowaną przez Avatara 2, czyli 17 grudnia 2021, teraz zajmie trzeci Spider-Man z Tomem Hollandem.

To nie koniec zmian – Disney tymczasowo całkowicie zdjął Mulan z kalendarza, podobnie jak The French Dispatch, nowy film Wesa Andersona. O rok przesunięte zostały też kolejne filmy z serii Star Wars (teraz mają zadebiutować 22 grudnia 2023 roku19 grudnia 2025 roku, oraz 17 grudnia 2027 roku).

Kolejne przesunięte premiery to Ciche miejsce 2 oraz Top Gun 2 od studia Paramount. Wcześniej zaplanowane na 4 września 2020 i 23 grudnia 2020, teraz mają trafić na ekrany 23 kwietnia 2021 oraz 1 lipca 2021.

Żałujecie, że będziecie musieli dłużej poczekać na powyższe tytuły?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA