search
REKLAMA
News

KEVIN BACON świętuje koniec strajku odtwarzając taniec z “Footloose”. Zobaczcie nagranie

“Footloose” zadebiutowało w 1984 roku.

Łukasz Budnik

11 listopada 2023

REKLAMA

W 1984 roku na ekrany trafił film Footloose, historia nastolatka Rena McCormacka, który wprowadza się do małego miasteczka, gdzie obowiązuje zakaz tańczenia i słuchania rockowej muzyki. Wbrew tym zasadom, Ren próbuje doprowadzić do zorganizowaniu balu maturalnego. 

Film po premierze nie był sukcesem komercyjnym i nie spotkał się z przechylnymi opiniami krytyków, ale po latach zyskał kultowy status. W Rena wcielił się Kevin Bacon, który na swoim Instagramie wstawił ostatnio filmik, gdzie świętuje zakończenie strajku aktorów i odtwarza słynny taniec z filmu. Efekt końcowy zobaczycie poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

To nie pierwszy raz, gdy Bacon wraca do tańców związanych z Footloose. Przykładowo, w 2014 roku na potrzeby programu Jimmy’ego Fallona odtworzył cały taniec z filmu. Poniżej zobaczycie zarówno oryginalną scenę, jak i “remake” w wykonaniu Bacona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA