search
REKLAMA
News

Kanye West twierdzi, że QUENTIN TARANTINO ukradł jego pomysł na “Django”

Kanye West udzielił nowego wywiadu.

Łukasz Budnik

23 października 2022

west django
REKLAMA

Kanye West wzbudza ostatnio niemało kontrowersji, m.in. ze względu na antysemickie komentarze oraz sugestie, że George Floyd umarł ze względu na przedawkowanie fentanylu. Tym razem muzyk wypowiedział się na temat Quentina Tarantino, konkretnie jego filmu Django.

W rozmowie z Piersem Morganem twórca stwierdził, że Tarantino tworząc film o tytułowym niewolniku ukradł jego pomysł. Według Westa, po tym, jak w 2005 roku nagrał z Jamiem Foxxem (który zagrał później Django) utwór “Gold Digger”, zaproponował aktorowi i Tarantino realizację teledysku, którego tematyką miało być niewolnictwo. Teraz West twierdzi, że choć realizacja klipu w takiej formie nie doszła do skutku, Tarantino użył w swoim filmie niektóre z jego sugestii.

Tarantino napisał film o niewolnictwie. On i Jamie wzięli pomysł ode mnie, bo sam koncept przedstawiłem im ja przy okazji klipu do “Gold Digger”. Tarantino przerobił to potem na film.

Django Unchained Django e1600243260672

West nie wydaje się mieć żalu o tę sprawę, przynajmniej do Foxxa, którego wytypował jako aktora mogącego zagrać go w biografii. W usuniętym już poście na Instagramia nazwał Foxxa geniuszem.

Poniżej pełny wywiad Morgana z Westem. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA