search
REKLAMA
News

JOHNNY DEPP przekaże na cele charytatywne milion dolarów z kwoty wygranej w procesie z Heard

Johnny Depp zapowiedział wsparcie dla kilku organizacji.

Łukasz Budnik

14 czerwca 2023

REKLAMA

1 czerwca zeszłego roku ława przysięgłych zawyrokowała w procesie Amber Heard i Johnny’ego Deppa, podejmując decyzję na korzyść aktora i orzekając, że został on zniesławiony przez byłą żonę. Na mocy wyroku Depp otrzymał 10 milionów dolarów, a Heard 2 miliony dolarów odszkodowania (uznano bowiem, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny). Teraz przedstawiciele aktora przekazali, że Depp przekaże milion dolarów ze swojej kwoty na cele charytatywne. 

Organizacje, które otrzymają pieniądze od aktora, to Make-A-Film Foundation, The Painted Turtle, Red Feather, Tetiaroa Society oraz Amazonia Fund Alliance – każda z nich po 200 tysięcy dolarów. Fundacje, które otrzymają wsparcie od Deppa, zajmują się m.in. ochroną rdzennych mieszkańców USA, jak również dziećmi cierpiącymi na zagrażające życiu choroby (przykładowo Make-A-Film Foundation spełnia życzenia dzieci związane z gwiazdami Hollywood; Depp wcześniej współpracował z fundacją). The Painted Turtle to z kolei organizatorzy letnich obozów dla dzieci zmagających się z chorobami; współzałożycielem organizacji był Paul Newman.

Sprawa Deppa i Heard na dobre zakończyła się pod koniec zeszłego roku, gdy Heard wycofała się z apelacji i napisała w oświadczeniu, że podjęła decyzję o zawarciu ugody. Aktorka jasno podkreśliła, że to nie ona rozpoczęła całą sprawę, a jedynie broniła swojej prawdy i zaznaczyła, że nie przyznaje się do niczego i nie idzie na ustępstwo, nie czuje też ograniczeń w sprawie jej ewentualnych wypowiedzi w przyszłości. W dalszej części oświadczenia Heard napisała, że straciła wiarę w amerykański system, gdzie jej zeznania mogły służyć jako rozrywka i pożywka dla mediów społecznościowych i dodała, że w sprawie nie dopuszczono materiałów dowodowych, które działałyby na jej korzyść.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA