search
REKLAMA
News

JODIE-TURNER SMITH z główną rolą w prequelu WIEDŹMINA

Łukasz Budnik

25 stycznia 2021

REKLAMA

Wiedźmin Netflixa okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Aktualnie trwają prace nad drugim sezonem serialu, zapowiedziane jest też anime osadzone w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. To nie koniec nowości – w zeszłym roku Netflix ogłosił, że powstanie miniserial będący częścią wiedźminskiego świata. 

Historia będzie prequelem wydarzeń pokazanych w serialu z Henrym Cavillem. Akcja The Witcher: Blood Origin osadzona zostanie 1200 lat wcześniej w świecie elfów i opowie o losach pierwszego wiedźmina, jak również o wydarzeniach które doprowadziły do połączenia się światów potworów, ludzi i elfów, zwanych Koniunkcją Sfer.

Dziś dowiedzieliśmy się, że główną rolę w serialu zagra Jodie Turner-Smith (Queen & SlimNightflyers, już wkrótce także Anne Boleyn). Aktorka wcieli się w Éile, wojowniczkę z rasy Elfów obdarzoną głosem bogini. Bohaterka opuszcza swoje plemię i rezygnuje z pozycji strażniczki królowej, by podążać za głosem serca i zostać śpiewaczką. Wydarzenia na Kontynencie zmuszą ją jednak, aby powróciła drogę miecza w swojej misji zemsty i odkupienia.

 

Showrunnerem serialu jest Declan de Barra, który wraz z Lauren Schmidt Hissrich jest też producentem wykonawczym. Twórca po ogłoszeniu projektu wyraził swoją ekscytację, jako że zawsze interesowało go jak wyglądał świat elfów przed przybyciem ludzi – czuł się też zafascynowany wzlotami i upadkami cywilizacji, które jeszcze niedługo wcześniej rozkwitały. Hissrich, showrunnerka oryginalnego serialu, czeka aby przedstawić widzom kolejnych bohaterów i zgłębić świat Sapkowskiego. Sam pisarz będzie pełnił funkcję konsultanta – on również wyraził radość, że ekranowy świat Wiedźmina się powiększa. Producentami wykonawczymi będą Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films.

Nie podano jeszcze daty premiery serialu, ale wiemy, że będzie się składać z sześciu odcinków.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA