search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX wcieli się w Napoleona w nowym filmie RIDLEYA SCOTTA

Łukasz Budnik

15 października 2020

REKLAMA

Dwadzieścia lat temu Joaquin Phoenix i Ridley Scott współpracowali ze sobą na planie Gladiatoraa już wkrótce połączą siły przy okazji nowego widowiska historycznego. “Deadline” poinformowało, że aktor zagra Napoleona w filmie biograficznym poświęconym tej postaci. 

Produkcja będzie miała tytuł Kitbag i powstanie dla 20th Century Studios. Scenariusz przygotuje David Scarpa (Wszystkie pieniądze świata), a film wyprodukuje sam Scott oraz Kevin Walsh. Widowisko ma być oryginalnym i osobistym spojrzeniem na Napoleona i jego drodze do władzy, pokazanej przez pryzmat relacji z żoną Józefiną. Zamiarem twórców jest ukazanie na ekranie słynnych bitew Napoleona oraz jego nieustającej ambicji i zmysłu strategicznego, którymi cechował się jako przywódca i wizjoner.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu. Scott zakończył niedawno prace na planie innego widowiska – The Last Duel z Benem Affleckiem, Mattem Damonem, Jodie Comer i Adamem Driverem. Reżyser nie zwalnia tempa i już wkrótce rozpocznie się realizacja jego kolejnego projektu – Gucci, w którym zobaczymy Lady Gagę, Ala Pacino, Roberta De Niro, Jareda Leto i Adama Drivera.

Ciekawi was, jak Phoenix wypadnie jako Napoleon?

Fotka główna: JoBlo

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA