search
REKLAMA
News

JIMMY KIMMEL po raz trzeci poprowadzi ceremonię rozdania Oscarów

Oscary 2023 zostaną rozdane w marcu.

Łukasz Budnik

7 listopada 2022

jimmy kimmel 1280 489374546
REKLAMA

W marcu 2023 roku odbędzie się kolejna, 95. ceremonia rozdania Oscarów. Organizatorzy ceremonii poinformowali, kto tym razem będzie pełnił obowiązki gospodarza – to Jimmy Kimmel.

Prowadzący popularnego talk show po raz trzeci będzie gospodarzem Oscarów; wcześniej pełnił tę rolę w 2017 i 2018 roku. Producenci gali wyrazili radość, że Kimmel “zaliczy hat tricka” i dodali, że są pewni, że będzie zabawny i gotowy na wszystko. Słowa pochwał w kierunku Kimmela przekazali też przedstawiciele Akademii oraz stacji ABC, która emituje Oscary. Sam Kimmel zażartował w oświadczeniu:

Zaproszenie do poprowadzenia Oscarów po raz trzeci to albo wielki zaszczyt, albo pułapka. Tak czy inaczej, jestem wdzięczny, że Akademia poprosiła mnie o to tak szybko po tym, jak odmówili jej wszyscy dobrzy kandydaci.

Tegoroczna gala miała trzy prowadzące (po tym, jak wcześniejsze trzy ceremonie odbyły się bez gospodarza) – były to Wanda Sykes, Amy Schumer i Regina Hall. Po rozdaniu najwięcej uwagi skupiło się jednak na sytuacji z udziałem Willa Smitha, który spoliczkował na scenie Chrisa Rocka za żart o jego żonie. Galę oglądało 15,4 miliona widzów.

JimmyKimmel Oscars2018
zdjęcie promocyjne z 2017 roku

Oscary 2023 zostaną rozdane 12 marca, a nominowanych poznamy 24 stycznia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA