search
REKLAMA
News

Jest zwiastun dokumentu HBO o dublerze Radcliffe’a z “Pottera”, sparaliżowanym po wypadku na planie

David Holmes: The Boy Who Lived zadebiutuje 15 listopada.

Łukasz Budnik

1 listopada 2023

REKLAMA

W listopadzie zadebiutuje oryginalny dokument HBO zatytułowany David Holmes: The Boy Who Lived, opowiadający o dublerze Daniela Radcliffe’a na planie Harry’ego Pottera. Holmes podczas realizacji Insygniów śmierci doznał wypadku, na skutek którego został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Radcliffe jest też producentem wykonawczym dokumentu. Do sieci trafił pierwszy zwiastun. 

W opisie produkcji czytamy:

Film opowiada historię dorastania kaskadera Davida Holmesa, utalentowanego nastoletniego gimnastyka z Essex w Anglii, który został dublerem Daniela Radcliffe’a w pierwszym Harrym Potterze, gdy Daniel miał zaledwie 11 lat. W ciągu kolejnych 10 lat dwóch bohaterów stworzyło nierozłączną więź, lecz przy okazji przedostatniego filmu tragiczny wypadek na planie pozostawił Davida sparaliżowanego z powodu ciężkiego urazu kręgosłupa, przewracając jego świat do góry nogami. Kiedy Daniel i najbliżsi koledzy z ekipy kaskaderów jednoczą się, aby wesprzeć Davida i jego rodzinę w chwili potrzeby, to niezwykła siła odporności Davida staje się ich największym źródłem siły i inspiracji.

Holmes uległ wypadkowi podczas kręcenia sceny latania na miotle. Uderzył w ścianę i upadł na matę pod nim, a swój ból opisywał jako tak silny, że na zmianę tracił i odzyskiwał przytomność. Od razu wiedział, że stało się coś poważnego. Dodał też, że jego pierwszą myślą nie było to, że nie będzie mógł chodzić, lecz np. to, że nigdy nie zatańczy.

David Holmes: The Boy Who Lived zadebiutuje 15 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA