search
REKLAMA
News

JARED LETO o swoim zaangażowaniu w rolę w DOMU GUCCI. “Miałem oliwę zamiast krwi”

Jared Leto przeszedł niemałą transformację na potrzeby roli.

Łukasz Budnik

26 listopada 2021

REKLAMA

Już dziś premiera nowego filmu Ridleya Scotta – Dom Gucci, opartej na faktach o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, a w roku 2016 wyszła na wolność za dobre sprawowanie. Maurizia gra Adam Driver, a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek oraz Jared Leto, który został przykryty warstwą charakteryzacji. Aktor, który słynie z metodycznego aktorstwa, opowiedział ostatnio o tym, w jaki sposób przygotowywał się do roli. Leto został spytany, jak uchwycił dziedzictwo Guccich.

Robiłem wszystko. W połowie filmu wciągałem nosem sos arrabbiata, a zamiast krwi miałem oliwę. Głęboko się w tym zanurzyłem. Jeśli zrobilibyście biopsję mojej skóry, okazałoby się, że składam się z parmezanu. To mój list miłosny do Włoch.

Aktor dodał:

Ożywienie Paolo na ekranie było niczym wyciąganie kuli do kręgiel z tyłka. Cały się trząsłem na tym planie, to był bardzo fizyczny występ. (…) Miałem włoski akcent i mi się to podobało, żyłem w tej przestrzeni tyle, ile mogłem. Wlazłem do tej jaskini kreatywności i przez wnętrzności wyszedłem przełykiem jedynego w swoim rodzaju Paolo Gucciego.

Wybieracie się do kina?
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA