search
REKLAMA
News

JAMES FRANCO mówi o zerwanej przyjaźni z SETHEM ROGENEM i oskarżeniach o molestowanie

James Franco po pół roku od wypowiedzi Rogena zabrał głos w sprawie oskarżeń.

Łukasz Budnik

23 grudnia 2021

franco rogen
REKLAMA

Kilka lat temu zrobiło się głośno o oskarżeniach wobec Jamesa Franco, którego posądzano o przestępstwa seksualne. Pierwsze zarzuty wobec Franco pojawiły się w 2014, gdy 17-letnia dziewczyna pokazała wiadomości, które wymieniła z aktorem, a który chciał zorganizować z nią spotkanie w pokoju hotelowym (Franco wówczas przeprosił). Z kolei w 2018 roku pięć innych kobiet oskarżyło Franco o molestowanie w jego szkole aktorstwa. Dwie (Sarah Tither-Kaplan i Toni Gaal) skierowały sprawę do sądu. Franco miał m.in. nakazywać tańczenia wokół niego nago i symulowania seksu oralnego. W czerwcu tego roku aktor wpłacił $2,235,000 i pozew został wycofany.

Teraz Franco skomentował całą sprawę w audycji “The Jess Cagle Podcast”. Aktor przyznał, że spał ze studentkami i że wie, że było to niewłaściwe. Podkreślił też, że nie było to powodem otwarcia szkoły i że on sam nie brał udziału w procesie rekrutacji. Dodał, że stosunki seksualne zawsze odbywały się za obopólną zgodą. Franco wyznał też, że po tym, jak w młodości wygrał z alkoholizmem, uzależnił się od seksu i zmagał się z tym od lat, a uprawiając seks ze studentkami nie myślał trzeźwo, przyjmując jako kryterium to, że wszyscy obecni są dorośli. Aktor w rozmowie odniósł się także do słów Setha Rogena, wieloletniego współpracownika i przyjaciela, który w maju tego roku przyznał, że w obliczu wszystkich oskarżeń nie planuje już żadnych wspólnych projektów z Franco i że ich przyjaźń została nadszarpnięta.

Uwielbiam Setha Rogena. Pracowałem z nim 20 lat i przez ten czas ani razu się nie posprzeczaliśmy. Był moim najbliższym współpracownikiem i przyjacielem. To, co powiedział, jest prawdą. Teraz ze sobą nie pracujemy i nie mamy takich planów. To bolesne, ale go rozumiem – musiał coś powiedzieć, kiedy ja milczałem. Nie chcę, żeby tak to wyglądało. Jednym z powodów, dla których chciałem się z tobą spotkać jest fakt, że nie chcę, by Seth lub mój brat lub ktokolwiek musiał zabierać głos w moim imieniu.

Franco i Rogen tworzyli razem kilka projektów, m.in. Wywiad ze słońcem narodu, Boski chillout oraz To już jest koniec.

Pełny wywiad z Franco ma zostać opublikowany dziś w godzinach wieczornych polskiego czasu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA