search
REKLAMA
News

JAMES CAMERON wyjaśnił, dlaczego w jego filmach znajdziemy wiele historii miłosnych

James Cameron promuje nowego “Avatara”.

Łukasz Budnik

25 listopada 2022

Avatar and James Cameron
REKLAMA

James Cameron kontynuuje promowanie nadchodzącego widowiska Avatar: Istota wody, przy okazji wspominając całą swoją karierę. W nowej rozmowie z Empire twórca wyjaśnił, dlaczego w jego filmach tak często pojawia się wątek miłosny.

Cameron stwierdził:

Zawsze mówiłem, że wszystkie moje filmy są historią miłosną, ale nie powiedziałbym, że od tego punktu wychodzę, oczywiście wyłączając “Titanica”. Przykładowo “Terminator” czy “Otchłań” zaczęły się jako historie gatunkowe – “podróżujący w czasie zabójca mający na celu osobę, której istnienie ma wielkie znaczenie w przyszłości”, czy w przypadku “Otchłani”: “bliskie spotkania pod wodą”. Potem jednak, gdy rozważam w jaki sposób stworzyć stawkę emocjonalną, te opowieści zaczynają być miłosnymi. Zawsze wierzyłem, że aby postać była naprawdę heroiczna, musi stawiać coś ponad siebie i być gotowa na ostateczne poświęcenie. Historie miłosne są dla mnie metodą, by stworzyć silne i heroiczne postaci. To może być nowa miłość (“Terminator”, “Titanic”, “Avatar”, to może być próba małżeństwa (“Otchłań”, “Prawdziwe kłamstwa”), a może też być miłość rodzica do dziecka (“Terminator 2”, “Aliens”, “Avatar: Istota wody”). Pewnie w głębi serca jestem romantykiem.

Cameron 1

Zgodnie z zapowiedzią, Istota wody ma być opowieścią skupioną właśnie na rodzinie – tworząc scenariusz, Cameron wykorzystał własne odczucia płynące z rodzicielstwa.

Film trafi na ekrany 16 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA