search
REKLAMA
News

Jak mógł wyglądać NOCNY KRÓL z GRY O TRON? Ciekawe grafiki koncepcyjne z serialu

Łukasz Budnik

8 listopada 2019

gra o tron nocny krol na smoku
REKLAMA

Wszyscy widzowie Gry o tron pamiętają, jak ostatecznie wyglądał Nocny Król. Dzięki albumowi The Art of Game of Thrones autorstwa Deborah Riley możemy się dowiedzieć, jaki był pierwotny zamysł twórców na stronę wizualną tej postaci. 

Tworząc szkice koncepcyjne do scen z poszczególnych odcinków Riley i jej zespół  scenografów zazwyczaj mieli punkt odniesienia w postaci wizerunków aktorów – inaczej było w przypadku Nocnego Króla, który nie tylko nie był obsadzony przez konkretnego aktora, lecz także nie funkcjonował w takiej formie w książkach George’a R.R. Martina. Wobec tego postać widoczna na szkicu bardziej przypomina Nazgûle z Władcy Pierścieni niż tego Nocnego Króla, którego oglądaliśmy w Grze o tron począwszy od czwartego sezonu (i którego wątek zakończył się w tak rozczarowujący widzów sposób).

Źródło Vanity Fair

W albumie, poza wspomnianym już szkicem z udziałem Nocnego Króla, znajdziemy też kilka innych interesujących ilustracji – w tym wizualne przedstawienie ataku Daenerys na Czerwoną Twierdzę (której widok – według słów twórców i scenariusza – był dla bohaterki tym, co pchnęło ją do zniszczenia całego miasta). Poniżej przykłady:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA