search
REKLAMA
News

Jak brzmi muzyka z serialu WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY? Dwa utwory trafiły do sieci

Muzykę do serialu “Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” skomponował Bear McCreary.

Łukasz Budnik

22 lipca 2022

REKLAMA

Trwa kampania promocyjna serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Do sieci trafiły utwory ze ścieżki dźwiękowej – sprawdźcie, jak brzmią.

Muzykę do serialu skomponował Bear McCreary, nie oznacza to jednak, że swojego wkładu nie miał także Howard Shore, który stworzył soundtracki do Władcy Pierścieni Petera Jacksona oraz trylogii Hobbit. Shore wziął na siebie stworzenie motywu przewodniego serialu. W rozmowie z “Deadline” McCreary powiedział:

Chcę uhonorować dziedzictwo Howarda Shore’a. Kiedy usłyszałem jego majestatyczny motyw przewodni, uderzyło mnie, jak świetnie pasuje on do mojej muzyki, choć były tworzone osobno. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o tym, że widzowie dołączą do naszej muzycznej podróży do Śródziemia.

Udostępnione utwory to tematy Saurona i Galadrieli:

Przypomnijmy, że akcja serialu zostanie osadzona w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy. Fabuła opowie o ważnych historiach z tamtego okresu – wykuciu Pierścieni, dojściu Saurona do władzy, Ostatnim Sojuszu elfów i ludzi oraz historii Númenor. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA