search
REKLAMA
News

HANS ZIMMER uhonorował ukraińskiego pianistę, który grał utwór z “Incepcji” podczas alarmu przeciwlotniczego

Hans Zimmer w wiadomości do pianisty przyznał, że jest pod wrażeniem jego gestu.

Łukasz Budnik

27 marca 2022

zimmer ukraina
REKLAMA

Hans Zimmer jest aktualnie w trakcie trasy koncertowej, gdzie wraz z grupą swoich muzyków gra na żywo napisane przez siebie utwory. Podczas występu w Londynie, kompozytor przerwał koncert, aby uhonorować ukraińskiego pianistę, który w trakcie alarmu przeciwlotniczego podczas rosyjskiej inwazji zagrał na ulicy słynny utwór “Time” z Incepcji.

Nagranie zostało umieszczone przez fotografa National Geographic, Johna Stanmeyera. Napisał on w podpisie:

Kiedy zaczęły wyć syreny, policja poprosiła wszystkich, aby przenieśli się do schronu. Alex nie przestał, grając coraz głośniej na przekór syrenom. Prosty, wzruszający przejaw pasji, przeciwko strachowi, przeciwko wojnie… Grał, i grał, nie odpuszczając.

Zimmer po obejrzeniu nagrania w sieci postanowił pokazać je na ogromnym ekranie podczas koncertu w słynnej O2 Arena. Nagrał też wiadomość do pianisty, mówiąc mu, że był pod wielkim wrażeniem jego interpretacji “Time” i tego, w jaki sposób wykorzystał muzykę aby podnieść morale Ukraińców. Kompozytor zapewnił, że zawsze będą grać “Time” z myślą o nim. Zimmer podczas koncertu uhonorował Ukrainę także przez zagraniem motywu Wonder Woman; poinformował, że w zespole są muzycy z Ukrainy, choć – ze względu na wojnę – nie w komplecie. Kompozytor dodał, że wśród ukraińskich muzyków jest wiele kobiet, które nauczyły go, kim są prawdziwe “wonder women”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alex (@alexpian_official)

Zimmer już jutro może otrzymać Oscara za Diunę, choć nie odbierze go osobiście ze względu na wspomnianą trasę koncertową. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA