search
REKLAMA
News

Gwiazda GRY O TRON zachwyca się bitwą o Winterfell z ósmego sezonu. “Absolutnie genialna”

Łukasz Budnik

3 listopada 2020

REKLAMA

Jedną z szumnie zapowiadanych atrakcji ósmego sezonu Gry o tron była bitwa o Winterfell, w której bohaterowie mieli zmierzyć się z armią Nocnego Króla. Gdy odcinek poświęcony tej potyczce został wyemitowany, po sieci rozniosły się opinie pełne rozczarowania. Wytykano fatalne oświetlenie, przez które trudno było dostrzec, co dzieje się na ekranie, kiepską strategię bohaterów oraz mało satysfakcjonujący koniec Nocnego Króla, który został zabity przez Aryę. 

W ostatnim wywiadzie dla NME swoje zdanie na temat tego odcinka (zatytułowanego The Long Night) wyraził Iwan Rheon, który w serialu wcielał się przez kilka sezonów w sadystycznego Ramsaya Boltona. Aktor powiedział:

Myślę, że w przypadku tego sezonu podjęto konkretną decyzję na temat kierunku poprowadzenia fabuły i opowiedziano ją bardzo dobrze. Sądzę, że bitwa o Winterfell była absolutnie genialna, najlepszy fragment telewizji, jaki widziałem. Było to bardzo odważne.

Aktor dodał też, że miał pewność co do tego, jak kontrowersyjny będzie ósmy sezon, ponieważ nie da się zadowolić wszystkich fanów – fakt, że część z nich będzie krytykować zakończenie, był według Rheona nieunikniony. Odtwórca roli Ramsaya skomentował petycję fanów, którzy wnosili o ponowne nakręcenie ósmego sezonu – nazwał ją komiczną.

Co wy sądzicie na temat bitwy o Winterfell?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA