search
REKLAMA
News

GRETA THUNBERG bohaterką serialu dokumentalnego BBC Studios

Łukasz Budnik

12 lutego 2020

REKLAMA

W grudniu informowaliśmy o tym, że platforma Hulu przygotowuje dokument poświęcony Grecie Thunberg, nastoletniej aktywistce która w przeciągu kilku miesięcy zdobyła międzynarodową sławę i została nazwana Człowiekiem Roku według tygodnika “Time”. To nie jedyna produkcja, której bohaterką będzie Thunberg – serial dokumentalny przygotowuje także BBC Studios. 

Nie ujawniono jeszcze, ile odcinków będzie mieć nadchodzący program ani gdzie będzie można go obejrzeć. Widzowie będą śledzić międzynarodową podróż, która zabierze Thunberg na front walki o klimat w niesamowite miejsca na Ziemi. Aktywistka będzie badać, jakie działania mogą być podjęte aby powstrzymać zmianę klimatu i szkody, które wyrządza. W trakcie podróży Thunberg spotka naukowców i głowy państw. Twórcy zaoferują też spojrzenie na nastoletnie życie aktywistki.

Producent wykonawczy z BBC Studios, Rob Liddell, powiedział:

Zmiana klimatu jest prawdopodobnie najważniejszą kwestią w naszych życiach, więc zrobienie serialu, którzy zgłębia fakty i naukę za tym stojące jest na czasie. Możliwość dokonania tego z Gretą jest niezwykłym przywilejem, tak jak spojrzenie na to, jak to jest być globalną ikoną i jedną z najsłynniejszych twarzy na całej planecie.

Pochodząca ze Szwecji Thunberg już w 2018 roku protestowała pod siedzibą szwedzkiego parlamentu, a jej postulaty dotyczyły wówczas respektowania porozumienia paryskiego oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Następnie pojawiała się w Londynie i Brukseli, wzięła też udział w katowickim szczycie klimatycznym. W sierpniu zeszłego roku przepłynęła Atlantyk (nie lata samolotami ze względu na ich szkodliwość na atmosferę) i wzięła udział w szczycie ONZ, gdzie wygłosiła słynne już przemówienie do liderów państw, po którym została nazwana największym głosem w najważniejszej sprawie dla planety.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA