search
REKLAMA
News

GORĄCZKA 2 Michaela Manna coraz bliższa realizacji. Adam Driver kandydatem do jednej z ról

Pierwsza “Gorączka” trafiła na ekrany w 1995.

Łukasz Budnik

4 kwietnia 2023

REKLAMA

W zeszłym roku ukazała się powieść Heat 2, stanowiąca jednocześnie sequel i prequel Gorączki Michaela Manna i napisana przez niego samego oraz Meg Gardiner. Akcja współczesna opowiadała o zdarzeniach po finale filmu, zaś retrospekcje przedstawiały losy młodszego Neila McCauleya. Wygląda na to, że powstanie także filmowa kontynuacja Gorączki.

Deadline” informuje, że Mann prowadzi na ten temat rozmowy z Warner Bros., a kandydatem do zagrania młodego McCauleya (w oryginale w tej roli pojawił się Robert De Niro) jest Adam Driver, z którym Mann zrealizował ostatnio produkcję Ferrari. Współfinansowaniem filmu mogłaby się zająć firma New Regency, która miała też udział w tworzeniu pierwowzoru. Powieść w zeszłym roku okazała się sukcesem wydawniczym, a plotki na temat Gorączki 2 pojawiały się już od tygodni – mówiono m.in. o tym, że Pacino miałby wrócić do roli Vincenta Hanny w akcji współczesnej, a do obsady dołączyłaby Ana de Armas jako ukochana McCauleya w retrospekcjach – na ten moment oficjalnie mówi się jednak tylko o rozmowach z Driverem. Pacino wskazywał Timotheego Chalameta jako kandydata do zagrania jego młodszej wersji.

W powieści Heat 2 Chris Shiherlis (Val Kilmer w oryginalnym filmie) próbuje się wydostać z LA, a ściga go Hanna. Z kolei w retrospekcjach McCauley, Shiherlis i ich zespół dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu, granicy z Meksykiem i w Chicago. Z kolei Hanna poluje na gang okradający prywatne domy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA