search
REKLAMA
News

GLADIATOR 2 zadebiutuje w 2024 roku. Poznaliśmy dokładną datę

“Gladiator 2” opowie o Lucjuszu, siostrzeńcu Kommodusa.

Łukasz Budnik

4 lutego 2023

REKLAMA

Na początku stycznia dowiedzieliśmy się, że rozpędu nabiera realizacja kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta, a główną rolę w niej negocjuje Paul Mescal, irlandzki aktor nominowany aktualnie do Oscara za Aftersun. Teraz poznaliśmy datę premiery produkcji. 

Nowy film zadebiutuje 22 listopada 2024 roku. Historia Gladiatora 2 opowie o Lucjuszu, znanym już z oryginału synu Lucilli (Connie Nielsen) i jednocześnie siostrzeńcu Kommodusa, w którego wcielał się Joaquin Phoenix. Ostatni raz widzieliśmy Lucjusza jako dziecko po tym, jak Maximus zabił Kommodusa i sam umarł od poniesionych wcześniej obrażeń. Akcja sequela ma zostać osadzona 25 lat po tamtych wydarzeniach. W Gladiatorze w Lucjusza wcielił się Spencer Treat Clark, który także jest aktualnie aktywny aktorsko; w zeszłym roku wystąpił w filmie o “Weird Alu” Yankovicu.

Scott ma powrócić przy sequelu zarówno jako reżyser, jak i producent, zaś scenariuszem zajął się David Scarpa. Film wyprodukuje studio Paramount. Aktualnie Scott pracuje nad filmem Napoleon z udziałem Joaquina Phoenixa, ale Gladiator 2 ma być jego kolejnym projektem. Na ten moment nie ma informacji o dacie premiery. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA