search
REKLAMA
News

George R.R. Martin widział pierwszy odcinek RODU SMOKA. Prequel GRY O TRON go zachwycił

George R.R. Martin nie kryje zachwytów nad tym, jaki kształt ma prequel “Gry o tron”.

Łukasz Budnik

30 grudnia 2021

house of the dragon
REKLAMA

HBO przygotowuje prequel Gry o tron, który został zatytułowany House of the Dragon. Okazuje się, że pierwszą wersję pilotażowego odcinka widział już George R.R. Martin.

Akcja serialu będzie toczyć się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W Polsce serial będzie funkcjonować pod tytułem Ród Smoka.

Martin napisał na swoim blogu, że jest zachwycony faktem, iż według IMDb to właśnie Ród Smoka jest najbardziej oczekiwanym nowym serialem, zwłaszcza że ma konkurencję w postaci choćby Władcy PierścieniSandmana czy seriali Marvela. Pisarz dodał:

Sam bardzo czekam na ten serial. Jasne, nie jestem obiektywny i wiem wiele o tym, co zobaczycie (em, napisałem książkę). Co więcej… nie mówcie nikomu… Widziałem roboczą wersję pierwszego odcinka. Jestem zachwycony. Jest mroczna, potężna, emocjonalna… Dokładnie tak, jak moje fantasy. Ryan [J.Condall] i Miguel [Sapochnik] wykonali niesamowitą robotę, a obsada… Dokładnie jak w przypadku “Gry o tron”, większość widzów będzie znać tylko kilkoro aktorów, ale myślę, że zakochacie się w wielu z nich (tylko po to, żeby potem mieć złamane serce gdy… nie, nie mogę powiedzieć). Targaryenowie są w dobrych rękach.

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Paddy Considine (Viserys Targareyn) Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans i Steve Toussaint.

Na pierwszy sezon złoży się 10 odcinków, które zadebiutują w 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA