search
REKLAMA
News

GARY OLDMAN zdradził, którą scenę z serii HARRY POTTER lubi najbardziej

Oldman w serii “Harry Potter” wcielał się w Syriusza Blacka.

Łukasz Budnik

31 grudnia 2021

REKLAMA

Już jutro na HBO Go będziemy mogli obejrzeć program Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu. Przy okazji promocji programu, wywiadu udzielił Gary Oldman, który wcielał się w Syriusza Blacka. Aktor dołączył do serii w 2004 roku w Więźniu Azkabanu Alfonsa Cuaróna.

Oldman w rozmowie ET wspomniał, że ma swoje ulubione sceny, wyszczególniając jedną z nich:

Jedną z moich ulubionych scen, tych, które utkwiły mi w głowie, jest z Boginem z “Więźnia Azkabanu”, cała ta sekwencja z szafą. Została stworzona z niezwykłą wyobraźnią. Samo to, że możesz rozbroić Bogina za pomocą śmiechu i humoru… Ta scena zawsze jest gdzieś ze mną.

Więzień Azkabanu powszechnie uznawany jest za jedną z najlepszych odsłon serii. To pierwsza część, której nie reżyserował Chris Columbus, a według wielu widzów styl nadany przez Cuaróna idealnie pasował do świata Harry’ego Pottera. Sama scena, o której wspomina Oldman, toczy się w czasie zajęć obrony przed czarną magią prowadzonych przez Remusa Lupina (David Thewlis).

Oldman pojawił się jeszcze w Czarze ognia (choć nie w osobie, lecz jako efekt specjalny; był twarzą w kominku, za pomocą którego rozmawiał z Harrym), Zakonie Feniksa oraz drugiej części Insygniów Śmierci. Aktor jest jedną z gwiazd, które wzięły udział we wspomnianym na wstępie spotkaniu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA