search
REKLAMA
News

Finał pierwszego sezonu RODU SMOKA wyciekł do sieci. HBO reaguje

W Polsce finał “Rodu Smoka” obejrzymy w poniedziałek.

Łukasz Budnik

22 października 2022

Matt Smith Ród Smoka rod smoka 2
REKLAMA

Już w poniedziałek na polskim HBO Max będzie można oglądać finałowy odcinek pierwszego sezonu Rodu Smoka, tymczasem wyciekł on do sieci. HBO jest świadome sytuacji i już w nocy reagowało, wyszukując i zdejmując kopie krążące po internecie.

W oświadczeniu wysłanym IndieWire, HBO zrzuciło winę na wyciek na partnera dystrybucji z Europy, Bliskiego Wschodu lub regionu afrykańskiego.

Jesteśmy świadomi, że dziesiąty odcinek “Rodu Smoka” został umieszczony na nielegalnych stronach z torrentami. (…) HBO w dynamiczny sposób monitoruje i zdejmuje te kopie z sieci. Jesteśmy rozczarowani, że taki postępowanie zaburzyło seans lojalnym fanom serialom, którzy w niedzielę zobaczą nieskazitelną wersją odcinka, gdy zostanie ona pokazana w jakości 4K.

Także Gra o tron, której Ród Smoka jest prequelem i spin-offem, mierzyła się z wyciekami – przykładowo kilka tygodni przed finałowym odcinkiem do sieci trafiły jego fragmenty, zaś sam serial stał się najczęściej piraconym w historii. Finał pierwszego sezonu Rodu Smoka nie był przesyłany recenzentom w formie screenera.

rod smoka 4

W Rodzie Smoka występują Emma D’Arcy, Olivia Cooke, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno, oraz Graham McTavish. Drugi sezon serialu jest już potwierdzony.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA