search
REKLAMA
News

Fani WŁADCY PIERŚCIENI i Tolkiena nie chcą nagości i seksu w serialu Amazona

Plotki o scenach seksu w serialu “Władca Pierścieni” oburzyły fanów Tolkiena.

Łukasz Budnik

15 czerwca 2021

REKLAMA

Już wkrótce powrócimy do Śródziemia, a to za sprawą serialu Władca Pierścieni przygotowywanego przez Amazon Studios.

Akcja serialu nie będzie skupiać się na wydarzeniach znanych już z filmu. Osadzona zostanie w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy. Amazon ma wolną rękę jeśli chodzi o uzupełnianie informacji nieopisanych przez Tolkiena, ale nie mogą przeinaczać tego, o czym nadmienił w swoich książkach. W zespole kreatywnym są osoby, które pracowały przy takich serialach jak Gra o tron, Zakazane imperiumStranger Things Breaking BadPierwsze dwa odcinki wyreżyserował J.A. Bayona (Jurassic World: Upadłe królestwo). Drugi sezon jest już zapowiedziany (kolejne są prawdopodobne). W kwietniu media poinformowały, że koszt produkcji całego pierwszego sezonu to 465 milionów dolarów.

Tymczasem część fanów Tolkiena i Władcy Pierścieni z oburzeniem przyjęła plotki, że w serialu pojawią się sceny nagości i seksu. Wobec tego uciekli się do rozwiązania bardzo popularnego w podobnych sytuacjach – utworzyli petycję na Change.org. W opisie czytamy, że twórczość Tolkiena jest wypełniona chrześcijańską symboliką, a on sam był katolikiem, więc “jego pamięć nie może być splamiona nawet odrobiną nagości”. Autorzy dodają, że dzieła Tolkiena zawsze były skierowane dla całych rodzin.

W tym momencie petycja zyskuje popularność i ma prawie 50 tysięcy głosów, a przybywa ich z każdą minutą. Nie wiadomo, czy plotki o nagości w serialu w ogóle się potwierdzą – według aktualnych doniesień, członkowie obsady podczas castingu byli pytani, czy są gotowi wziąć udział w rozbieranych scenach, a przy serialu pracują trenerzy, którzy dbają o to, by aktorzy czuli się komfortowo grając takie fragmenty.

W obsadzie serialowej wersji Władcy Pierścieni znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath. Data premiery nie została jeszcze ustalona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA