search
REKLAMA
News

Fani walczą o Oscara dla ROBERTA DOWNEYA JUNIORA

Łukasz Budnik

5 października 2019

REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy, że Disney rozpoczął kampanię oscarową dla swojego tegorocznego przeboju – Avengers: Końca gry. Studio uruchomiło stronę disneystudiosawards.com, gdzie przedstawia kandydatów do wzięcia pod rozwagę przez członków Akademii. Przebój Marvela wymieniony został aż w dwunastu kategoriach – w tym za najlepszy film, scenariusz i reżyserię – zabrakło jednak wśród nich tej aktorskiej. Sytuacja ta nie spodobała się fanom, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Co oznacza to w praktyce? Naturalnie kolejną internetową petycję – o tej formie wyrażenia swojego niezadowolenia najgłośniej było w tym roku gdy miłośnicy Gry o tron wnieśli o nakręcenie od nowa ósmego sezonu. Tym razem internauci walczą o Oscara dla Roberta Downeya Juniora za rolę Tony’ego Starka. Tak uzasadniają swoje działanie:

My, niżej podpisani, byliśmy tak poruszeni występem pana Roberta Downeya Juniora w “Avengers: Końcu gry”, że wierzymy, iż bezsprzecznie zasługuje on na nagrodę Akademii dla najlepszego aktora. Jego kreatywne wybory i głębia emocjonalnej energii jaką tchnął w Tony’ego Starka są dla widzów niezapomnianym doświadczeniem. Choć zdajemy sobie sprawę, że nasze starania nie mają szans wpłynąć bezpośrednio na wybory Akademii, mamy nadzieję że niniejszy dokument posłuży za przypomnienie, że wspaniały występ pana Downeya wpłynął bezpośrednio na niezliczone życia dookoła świata.

Co ciekawe, oscarowy szum wokół gwiazdy rozpoczął się już po premierze filmu, gdy jego reżyserzy – Anthony i Joe Russo – zgodnie twierdzili, że Downey zasługuje na nominację dla najlepszego aktora za swoją pracę przy Końcu gry, a w praktyce zapewne za 11 lat w MCU.

Jeśli podzielacie zdanie twórców petycji, możecie ją podpisać w tym miejscu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA