search
REKLAMA
News

Fani POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI 2 oburzeni. Klasyk science fiction został ocenzurowany na Netfliksie

Łukasz Budnik

21 maja 2020

REKLAMA

Amerykański oddział Netflixa niedawno dodał do swojej biblioteki Powrót do przyszłości. Na Twitterze zawrzało, gdy fani serii dostrzegli ingerencję serwisu w drugą część słynnej serii science fiction. Wycięty – dość niezgrabnie – został jeden fragment filmu Roberta Zemeckisa.

Problematyczny okazał się moment, w którym Marty McFly odnajduje przypadkowo magazyn dla dorosłych, zatytułowany “Ooh La La”. Bohater w rozpaczy zaczyna wypowiadać tę kwestię, jako że spodziewał się znaleźć almanach zabrany z przyszłości. W oryginale wertuje czasopismo i zatrzymuje się na okładce. Na Netfliksie tego fragmentu nie było – został on po prostu usunięty z filmu.

Oburzenie fanów zrobiło swoje, a na Netfliksa powróciła już oryginalna wersja produkcji science fiction. Zdarzenie to wywołało jednak dyskusje i stało się argumentem dla tych, którzy wciąż kupują filmy na nośnikach, a nie polegają jedynie na streamingu. 

Nie jest to pierwszy raz, gdy platforma streamingowa modyfikuje w jakiś sposób produkcję ze swojej biblioteki – podobny los spotkał udostępniony na Disney+ film Plusk, gdzie ocenzurowano fragment z nagością.

Co wy sądzicie o takich zabiegach?

AKTUALIZACJA 23.05 – sprawę wyjaśnił producent filmu – przeczytacie o tym tutaj

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA