search
REKLAMA
News

Fabuła 6. sezonu THE CROWN sięgnie co najmniej 8 lat po śmierci Diany. Nowe zdjęcie od Netflixa

Netflix podpowiedział, do jakiego roku dotrzemy w 6. sezonie “The Crown”.

Łukasz Budnik

4 września 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera szóstego, ostatniego sezonu The Crown. Na ten moment nie ma jeszcze szczegółów na temat fabuły szóstego sezonu, jednak wiadomo, że skupi się on między innymi na wydarzeniach z lat 90., w tym na śmierci księżnej Diany (przy czym nie ma być ona pokazana na ekranie) i jej skutkach. Nowa fotka od Netflixa podpowiada, że zobaczymy także uroczystość, która miała miejsce niemal dekadę po śmierci Diany. 

Zdjęcie przedstawia informację o ślubie dzisiejszych króla Karola i królowej Kamili, który miał miejsce w 2005 roku. To póki co najstarsze chronologicznie wydarzenie z szóstego sezonu, o jakim wiemy do tej pory – wcześniej do sieci trafiały fotografie przedstawiające Williama i Kate, którzy poznali się w 2001 roku. Niewykluczone, że o ślubie będzie opowiadać finał serialu.

 

Kilka miesięcy temu do sieci trafiły doniesienia, że twórcy postanowili w wyjątkowy sposób uhonorować zmarłą w zeszłym roku królową, wobec czego w finałowym sezonie mamy zobaczyć aż cztery aktorki wcielające się w Elżbietę. Poza Imeldą Staunton, która jest teraz regularną odtwórczynią tej roli, pojawić mają się Claire Foy i Olivia Colman (które grały Elżbietę w sezonach 1-2 oraz 3-4), jak również Viola Prettejohn, która zagra Elżbietę z czasów drugiej wojny światowej (to akurat potwierdzone wieści).

Finałowy sezon The Crown zadebiutuje w tym roku, choć dokładna data premiery nie została jeszcze podana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA