search
REKLAMA
News

EMMA STONE oficjalnie powróci jako CRUELLA. Agencja aktorki chwali umowę z Disneyem

Pierwsza „Cruella” zadebiutowała w kinach oraz na Disney+.

Łukasz Budnik

14 sierpnia 2021

REKLAMA

Po tym, jak Scarlett Johansson złożyła do sądu w LA pozew przeciwko Disneyowi związany z jednoczesną premierą Czarnej Wdowy w kinach oraz na platformie Disney+ (według dokumentu, Johansson była zapewniana, że widowisko doczeka się wyłącznie kinowej dystrybucji przez co najmniej 90 dni, a jego zyski będą mieć wpływ na wysokość zarobków aktorki), do sieci trafiły plotki, że pozwanie Disneya rozważa także Emma Stone. Powodem miała być oczywiście premiera Cruelli, która także trafiła jednocześnie do kin i na VoD. Wygląda na to, że do tego nie dojdzie – Stone oficjalnie podpisała kontrakt na występ w sequelu filmu.

Decyzji o wprowadzaniu poszczególnych tytułów zarówno do kin, jak i na Disney+, bronił ostatnio prezes firmy – Bob Chapek. Jak stwierdził, produkcje te były przygotowywane w czasie, gdy nikt nie wiedział o Covidzie, a w obliczu nowej sytuacji firma znalazła sposób, by wynagrodzić gwiazdy tak, aby każdy czuł się usatysfakcjonowany, zaś ustalenia gładko weszły w życie. Teraz osobne oświadczenie wydał Patrick Whitesell, prezes agencji Endeavour reprezentującej Stone. Stwierdził on, że umowa z Disneyem jest dowodem na to, że można jednocześnie zabezpieczać interesy artystów oraz wytwórni i wyraził dumę ze współpracy zarówno z aktorką, jak i firmą. Whitesell dodał, że ma nadzieję, że ich umowa będzie dla innych aktorów furtką, by korzystać z sukcesów nowych platform. Szczegółów kontraktu jednak nie ujawniono.

Akcja pierwszej części Cruelli dzieje się w Londynie i przypada na lata 70., w czasach gdy rządził punk rock. Estella zaprzyjaźnia się z dwoma złodziejami i działa na ulicach miasta. Jej dryg do mody wzbudza w końcu zainteresowanie Baronowej von Hellman. Rozpoczyna to bieg wydarzeń, który doprowadza do tego, że Estella ulega swojej mrocznej stronie. Poza Stone w filmie oglądać możemy Emmę Thompson, Paula Waltera Hausera oraz Joela Frya. W sequelu na stanowiska reżysera i scenarzysty powrócą kolejno Craig Gillespie i Tony McNamara.

Data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA