search
REKLAMA
News

DONALD TRUMP jako THANOS w filmiku z kampanii prezydenckiej. Twórca postaci zniesmaczony

Łukasz Budnik

11 grudnia 2019

REKLAMA

W listopadzie przyszłego roku w USA odbędą się wybory prezydenckie. O reelekcję stara się Donald Trump, który startuje z ramienia Partii Republikańskiej. Tymczasem szefowie kontrolowanych przez demokratów komisji Izby Reprezentantów wczoraj wysunęli wobec Trumpa zarzuty o nadużycie władzy i utrudnianie dochodzenia. Rozpoczęła się wobec tego procedura impeachmentu, co może doprowadzić do postawienia przed sądem Kongresu.

Jaka była reakcja szefów kampanii? Opublikowali na Twitterze filmik, w którym na twarz Thanosa z Avengers: Końca gry nałożono oblicze Trumpa. Wykorzystali do tego fragment, w którym antagonista superbohaterów mówi, że jest nieunikniony. Po cięciu widzimy przedstawicieli demokratów, którzy rozsypują się w pył.

Ruch ten skomentował Jim Starlin, który stworzył postać Thanosa w 1973 roku. Jest zniesmaczony wykorzystaniem wizerunku Tytana w taki sposób.

Najpierw poczułem się poniewierany, widząc jak ten napuszony głupiec używa moje dzieło aby połechtać swoje dziecięce ego, w końcu jednak dotarło do mnie, że lider mojego kraju cieszy się porównywaniem siebie do masowego mordercy. Jak bardzo jest to chore? To smutne i dziwne czasy. Na szczęście wszystko, nawet narodowy koszmar, w końcu musi się skończyć.

Przypomnijmy, że planem Thanosa, który do tej pory był głównym antagonistą w kinowym uniwersum Marvela, było unicestwienie połowy życia w całym wszechświecie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA