search
REKLAMA
News

Dlaczego powstaje dużo filmów i seriali o kanibalach? STEPHEN KING ma swoją teorię

Stephen King udzielił nowego wywiadu “Rolling Stone”.

Łukasz Budnik

9 września 2023

REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o fragmencie wywiadu z Rolling Stone, w którym Stephen King przedstawił swoje stanowisko w sprawie sztucznej inteligencji. W tej samej rozmowie słynny pisarz wyraził swój pogląd na to, dlaczego powstaje sporo filmów poruszających tematykę kanibalizmu.

King przedstawił swoją teorię na to, dlaczego takie opowieści są atrakcyjne dla widzów:

To jedna z tych ostatecznych zakazanych rzeczy. Jedną z interesujących rzeczy związanych ze stworzeniami wprowadzonymi przez George’a Romero, z jedzącymi mięso zombie jest to, że mówimy do siebie: “O Boże, to najgorsze, co mogę sobie wyobrazić.

Wśród opowieści o zombie, które powstały w ostatnich latach, znalazła się między innymi Armia umarłych Zacka Snydera czy całe rozrastające się uniwersum osadzone w świecie The Walking Dead. Nie brakuje jednak filmów czy seriali z tematyką kanibalizmu, które wcale nie opowiadają o zombie, takich jak m.in. Hannibal czy Do ostatniej kości Luki Guadagnino.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA