search
REKLAMA
News

DENIS VILLENEUVE zekranizuje powieść science fiction autora “2001: Odysei kosmicznej”

Będzie to kolejny film science fiction w reżyserii Villeneuve’a.

Łukasz Budnik

15 grudnia 2021

REKLAMA

Jeśli podobały wam się dotychczasowe filmy science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a, mamy dla was świetne wieści – IndieWire informuje, że kanadyjski reżyser wyreżyseruje adaptację powieści Arthura C. Clarke’a, autora “2001: Odysei kosmicznej”.

Twórca stanie za kamerą ekranizacji “Spotkania z Ramą” (ang. Rendezvous with Rama) z 1973 roku. Akcja powieści została osadzona w 2130 roku, gdzie ludzkość odkrywa obiekt stworzony przez obcą rasę – ogromny walec, który sunie przez Układ Słoneczny. Wysłany zostaje statek kosmiczny, który ma zbadać obiekt, a załoga badająca “Ramę” odkrywa sekrety obcej cywilizacji. Powieść została wyróżniona kilkoma nagrodami, w tym Nebula i BSFA w 1973 oraz – rok później – Hugo, Nagrodą Campbella, Nagrodą Locusa i Nagrodą Jupitera.

Film wyprodukują Broderick Johnson i Andrew Kosove z Alcon Entertainment, oraz Lori McCreery i Morgan Freeman z Revelations Entertainment. Johnson i Kosove w oświadczeniu stwierdzili, że “Spotkanie z Ramą” to jedno z najbardziej inteligentnych dzieł w gatunku, które stawia wiele pytań, ale też na wiele odpowiada, a Villeneuve jest idealną osobą, by przenieść je na ekran. Do ekranizacji powieści przymierzano się już po roku 2000, a w pewnym momencie z projektem związany był David Fincher.

Villeneuve pracuje także nad drugą częścią Diuny oraz serialem Dune: The Sisterhood, który będzie zarówno prequelem, jak i spin-offem filmu.

Nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery filmu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA