search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE na pierwszym oficjalnym zdjęciu z filmu “Weird: The Al Yankovic Story”

Daniel Radcliffe gra w filmie powstającym dla platformy Roku.

Łukasz Budnik

23 lutego 2022

radcliffe al
REKLAMA

Daniel Radcliffe, znany doskonale z serii o Harrym Potterze i takich filmów, jak Człowiek-scyzoryk oraz Guns Akimbo, pracuje właśnie nad kolejnym projektem. Aktor wciela się w słynnego muzyka, aktora i satyryka “Weird Ala” Yankovica w filmie biograficznym powstającym dla platformy Roku, zatytułowanym Weird: The Al Yankovic Story.

Yankovic to najlepiej sprzedający się artysta komediowy w dziejach oraz pięciokrotny laureat Grammy i jeden z trzech artystów, którzy w każdej z ostatnich czterech dekad zdołali trafić na pierwsze miejsce listy top 40 przebojów (poza nim osiągnęli to Michael Jackson i Madonna). Na koncie ma takie hity, jak “Amish Paradise”, “Eat It” czy “Like a Surgeon”, będące parodiami piosenek innych artystów. Biografia ma skupić się na różnych elementach życia Yankovica. Zobaczymy jego dzieciństwo, drogę do sławy, wzrost popularności, a także życie prywatne.

Do sieci trafiło pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu:

radcliffe yankovic

Projekt wyreżyseruje Eric Appel (Biuro), który ma już na koncie krótkometrażowy projekt poświęcony Yankovicowi z 2010 roku (wówczas w muzyka wcielił się Aaron Paul). Appel napisał scenariusz wraz z Yankovicem, który stwierdził, że jest zachwycony, że gra go Radcliffe.

W 2016 roku Funny or Die stworzyło fałszywy trailer filmu o Yankovicu – wówczas zagrał go Aaron Paul. Do obejrzenia tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA