search
REKLAMA
News

CHRIS PRATT i ANYA TAYLOR-JOY w obsadzie animowanego filmu o Super Mario Bros.

Super Mario Bros. zadebiutuje w grudniu 2022 roku.

Łukasz Budnik

24 września 2021

REKLAMA

Nintendo we współpracy z Illumination ogłosiło, że w przygotowaniu jest animowany film oparty na kultowej serii gier Super Mario Bros. Przy okazji ujawniono też obsadę produkcji – Mario przemówi głosem Chrisa Pratta. Kogo jeszcze usłyszymy?

W księżniczkę Peach wcieli się Anya Taylor-Joy, Charlie Day zagra Luigiego, a Jack Black – Bowsera (Króla Koopę). Poza nimi w obsadzie są Keegan Michael Key, Seth Rogen (jako Donkey Kong), Fred Armisen, Kevin Michael Richardson oraz Sebastian Maniscalco. Gościnnie ma pojawić się także Charles Martinet, którego głosem Mario przemawia w grach komputerowych – nie wiadomo jednak, jaką rolę zagra. Aaron Horvath and Michael Jelenic zajmą się reżyserią filmu, a autorem scenariusza jest Matthew Fogel.

Super Mario Bros. doczekało się już jednej filmowej adaptacji – niesławnego aktorskiego filmu z 1993 roku, w którym role Mario i Luigiego przypadły Bobowi Hoskinsowi oraz Johnowi Leguizamo. Produkcja została zmiażdżona przez recenzentów i krytykowana za odejście od materiału źródłowego, jednak po latach osiągnęła kultowy status; jakiś czas temu w sieci pojawiła się rozszerzona wersja filmu, uzupełniona o usunięte wcześniej sceny. Sama postać Mario zadebiutowała w Donkey Kongu z 1981 roku, a dwa lata później doczekała się własnej gry, Mario Bros. W 1985 roku ukazało się Super Mario Bros., które dziś uznawane jest za jedną z najlepszych gier w historii.

Premiera animacji została wyznaczona na 21 grudnia 2022 roku. 

zdjęcie główne: Newsfounded

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA