search
REKLAMA
News

CHRIS EVANS komentuje opinię Tarantino, że to postaci są gwiazdami MCU. “Ma rację”

Chris Evans odniósł się do głośnej wypowiedzi Tarantino.

Łukasz Budnik

20 września 2023

REKLAMA

Quentin Tarantino w zeszłym poruszył kilka tygodni temu temat filmów Marvela i skomentował fakt, że produkcje studia dominują teraz na rynku. Dodał też, że w Hollywood nie ma teraz prawdziwych gwiazd kina, czego powodem jest “marvelizacja”. Do jego odniósł się teraz Chris Evans, który przez niemal dekadę wcielał się w Kapitana Amerykę.

Przypomnijmy słowa Tarantino:

Częścią tego zjawiska jest to, że mamy aktorów, którzy stali się sławni dlatego, że zagrali te postaci. Ale to nie są gwiazdy filmowe. Prawda? Kapitan Ameryka i Thor są gwiazdami. Nie ja pierwszy tak mówię, ale tak jest – to postaci z takiej franczyzy stają się gwiazdami.

Evans w nowym wywiadzie przyznaje:

Pięknem pracy nad filmami Marvela było to, że nie trzeba było być w centrum, nawet we własnych filmach. Quentin Tarantino mówił coś na ten temat i pomyślałem, że ma rację. To postać jest gwiazdą. Jesteś na miejscu, ale nie czujesz brzemienia.

Z aktorem nie zgadza się Kevin Feige stojący na czele MCU:

Myślę, że Chris i inni aktorzy wcielający się w Avengers wmawiali sobie [że nie są gwiazdami], co na bieżąco im pomagało. W pewnych przypadkach – w tym właśnie Chrisa – to nie do końca prawda.

W kwestii powrotu do roli Evans stwierdził, że nigdy nie mówi nigdy, ale na pewno nie zdarzy się to w najbliższym czasie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA