search
REKLAMA
News

BOŻE CIAŁO Jana Komasy jako amerykański serial. Trwają rozmowy z producentami

Łukasz Budnik

4 października 2019

REKLAMA

Boże Ciało Jana Komasy może odnotowuje kolejny sukces – film zdobył już uznanie na festiwalach w Wenecji, Toronto i Gdyni oraz został naszym kandydatem do Oscara, a teraz jest wielce prawdopodobne, że doczeka się amerykańskiego remake’u.

Nowa wersja opartej na faktach opowieści o chłopaku, który po opuszczeniu poprawczaka podaje się za księdza w jednej z parafii, miałaby mieć formę serialu składającego się z ośmiu odcinków i wyemitowanego na jednej z platform streamingowych. Jak podaje RMF, tak sprawę skomentował producent Bożego Ciała, Leszek Bodzak:

Na tym etapie nie mogę ujawniać zbyt wielu szczegółów. Rozmowy na temat amerykańskiego remake’u podjął z nami poważny producent, mający w swoim dorobku między innymi jeden z najważniejszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Dostrzegł on w „Bożym Ciele” potencjał na serial, który może mieć nawet 3 sezony. Czas pokaże co z tego wyniknie, ale cieszę się, że te rozmowy potwierdzają uniwersalny charakter naszego filmu i to, że opowiedziana w nim historia porusza widzów na całym świecie.

Film trafi do kin 11 października. TUTAJ możecie przeczytać naszą recenzję. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA