search
REKLAMA
News

BEN AFFLECK mówi o powodach rezygnacji z filmu o BATMANIE

Łukasz Budnik

19 lutego 2020

REKLAMA

Trwa realizacja The Batman Matta Reevesa, w którym w rolę zamaskowanego bohatera wciela się Robert Pattinson. Zarówno reżyser, jak i aktor zostali przypisani do tego projektu po tym, jak zrezygnował z niego Ben Affleck, który trzy razy zagrał Batmana – w Batman v Superman: Świat sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz gościnnie w Legionie samobójców. Aktor miał być także odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię solowego filmu. W nowym wywiadzie dla “New York Times” Affleck wypowiedział się na temat powodów swojej rezygnacji.

Aktor, który już wkrótce pojawi się na ekranie w filmie The Way Back, wyznał że porzucenie roli Batmana w dużej mierze miało związek z jego problemami z alkoholem.

Przez długi czas piłem stosunkowo normalnie. Gdy zaczęło sypać się moje małżeństwo, piłem więcej. To był 2015, 2016 rok. Oczywiście moje picie tworzyło więcej małżeńskich problemów.

Okres wspomniany przez Afflecka był dla niego pasmem niepowodzeń, nie tylko w życiu prywatnym. Batman v Superman mocno podzielił widzów, jego film Nocne życie okazał się porażką finansową i został mocno skrytykowany przez recenzentów, a realizacja Ligi sprawiedliwości dziś wspominana jest jako produkcyjne piekło (między innymi zmiana reżysera w trakcie realizacji i mnóstwo dokrętek). Affleck dodał:

Pokazałem komuś scenariusz do “The Batman”. Powiedzieli, że jest dobry, ale jeśli znów będę musiał przejść przez to samo, co wcześniej, to zapiję się na śmierć.

W rezultacie zamiast filmu poświęconego Batmanowi znanemu z poprzednich filmów uniwersum DC, otrzymamy projekt niepowiązany bezpośrednio z tym światem. W The Batman według Afflecka przeciwnikiem miał być Deathstroke – wiemy, że w filmie Reevesa pojawią się na pewno Riddler (Paul Dano) i Pingwin (Colin Farrell).

Żałujecie, że Affleck nie zrealizował swojego filmu?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA