search
REKLAMA
News

BARBIE zarobi w weekend otwarcia dwa razy więcej niż OPPENHEIMER? Nowe prognozy dotyczące kwot

Jakie kwoty na otwarcie przewidują analitycy?

Łukasz Budnik

29 czerwca 2023

REKLAMA

W przyszłym miesiącu do kin tego samego dnia trafią dwa filmy – Barbie Grety Gerwig, gdzie tytułową rolę gra Margot Robbie, oraz Oppenheimer Christophera Nolana z Cillianem Murphym. Który z nich zarobi więcej w box office? Pojawiły się wstępne prognozy.

Według źródeł The Hollywood ReporterBarbie może zarobić w weekend otwarcia od 70 do nawet 80 milionów dolarów. Studio Warner Bros. jest nieco bardziej ostrożne w wyliczeniach i sugeruje, że film zarobi 60 milionów dolarów. Tak czy inaczej, mniejszą sumę (być może nawet dwa razy mniejszą) przewiduje się dla Oppenheimera. Jak podają źródła na podstawie wyliczeń analityków, dzieło Nolana może zarobić 40 mln dolarów w weekend otwarcia. Zaznacza się jednak, że dla Oppenheimera ważniejsze może być to, czy będzie mieć długie nogi i zarabiać w kolejnych tygodniach. Przypomnijmy, że film Nolana ma kategorię R i domyślnie przeznaczony jest dla widzów dorosłych, ponadto potrwa około 3 godzin; Barbie z kolei ma zamknąć się w niecałych dwóch godzinach i ma kategorię PG-13. Mimo to, 40 milionów dolarów byłoby jednym z najsłabszych otwarć w karierze Nolana (Tenet zarobił 20 mln, ale ukazał się w czasie pandemii, zaś Prestiż miał na start 14,8 mln dolarów w 2006 roku).

Barbie

Nie jest ponadto wykluczone, że w weekend po premierze Oppenheimer zajmie nie drugie, a trzecie miejsce na liście najlepiej zarabiających produkcji – wciąż może go bowiem wyprzedzić nowe Mission: Impossible, które ukaże się tydzień wcześniej.

Okaże się, czy wstępne prognozy się sprawdzą. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA