search
REKLAMA
News

ANTHONY MACKIE: “W Avengers 5 będą musieli zagrać YouTuberzy, jeśli dojdzie do strajku aktorów”

Anthony Mackie zabrał głos w sprawie ewentualnego strajku aktorów.

Łukasz Budnik

30 czerwca 2023

REKLAMA

Od kilku tygodni trwa strajk scenarzystów, którzy próbują wywalczyć wyższe stawki, a niewykluczone, że dołączą do nich aktorzy należący do SAG-AFTRA. Byłby to pierwszy raz od 1980 roku. To, czy rozpocznie się także strajk aktorów z Gildii, okaże się już dziś lub jutro, tymczasem na temat tej ewentualności wypowiedział się Anthony Mackie, gwiazdor MCU, który wciela się tam aktualnie w Kapitana Amerykę.

Mackie stwierdził:

Będzie burza, jeśli zaczniemy strajkować. Studia będą musiały zaproponować uczciwe warunki, w innym wypadku będą musieli zatrudnić YouTuberów, żeby zagrali w piątych “Avengers”. Gdy studia zostały wykupione przez duże firmy, zaczęliśmy mieć przechlapane. Tu nie chodzi już o sztukę ani o ciekawą pracę dającą frajdę. Chodzi tylko o dzielenie się informacjami o zyskach z udziałowcowi na koniec kwartału. Na przemyśle filmowym dokonuje się gwałtu. To kanibalizm.

Mackie przyznał także, że odgrywanie tytułowej roli w Captain America: Brave New World to duża presja i skok na głęboką wodę, ale docenia, że ma możliwość współpracowania ze świetną obsadą i grupą ludzi, z którymi miał już okazję pracować. Aktor dodał, że nie do końca rozumie, czym jest multiwersum – koncept, który stanowi teraz istotną część MCU.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA