search
REKLAMA
News

Autor zdjęć do kontynuacji JOKERA nazywa ją ryzykownym filmem. “Będzie zaskakujący”

Joker: Folie à Deux trafi do kin w 2024 roku.

Łukasz Budnik

1 listopada 2023

REKLAMA

W 2024 roku do kin trafi film Joker: Folie à Deux. Rolę tytułową powtórzy Joaquin Phoenix, a Lady Gaga wcieli się w Harley Quinn. Na temat produkcji w nowym wywiadzie wypowiedział się operator Lawrence Sher.

Autor zdjęć stwierdził:

To dość ryzykowny film i będzie zaskakujący dla widzów. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy go zobaczą. (…) Obecnie jesteśmy na ostatnich etapach postprodukcji.

W czerwcu tego roku Sher wyjawił, że tworząc zdjęcia inspirował się filmem  Ten od serca Francisa Forda Coppoli z 1982 roku:

Przeanalizowałem ten film na potrzeby nowego “Jokera”. Nie wiem, czy tamtejsze zdjęcia naprawdę wpłynęły na nasz film – po części może tak – ale wraz ze scenografem Markiem Friedbergiem i reżyserem Toddem Phillipsem zaczęliśmy nasze rozmowy, biorąc je jako punkt wyjściowy. Nawet jeśli bezpośrednio ich nie cytujemy, wiemy, że chcemy, aby film wyglądał podobnie.

Pierwszy Joker stał się prawdziwym hitem, zarabiając ponad miliard dolarów, wygrywając festiwal w Wenecji i przynosząc Phoenixowi pierwszego Oscara. Koszt produkcji kontynuacji to 150 milionów dolarów. W obsadzie są też Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland, Harry Lawtey i Zazie Beetz.

Kontynuacja trafi do kin 4 października 2024 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA