search
REKLAMA
News

ANTHONY MACKIE wytyka brak czarnoskórych postaci w “Harrym Potterze” i “Władcy Pierścieni”

Anthony Mackie twierdzi, że “Harry Potter nie miał czarnych kolegów”.

Łukasz Budnik

6 lipca 2023

REKLAMA

Anthony Mackie – znany przede wszystkim jako Sam Wilson z MCU, a aktualnie promujący serial Twisted Metal, w wywiadzie zabrał głos na temat braku różnorodności w dwóch znanych seriach – Harry Potter oraz Władca Pierścieni. Co dokładnie miał do powiedzenia aktor?

W rozmowie z Inverse, Mackie stwierdził:

Harry Potter nie miał czarnych przyjaciół. Frodo przeszedł przez cały świat i nie spotkał czarnego kolesia. Chciałbym zobaczyć Froda na dzielnicy – jeśli kiedykolwiek pojawię się w “Saturday Night Live”, zrobię o tym skecz.

Czarnoskóre postaci wprowadzono do świata Władcy Pierścieni przy okazji serialu Pierścienie władzy, co spotkało się zresztą z ogromnym sprzeciwem części fandomu – do tego stopnia, że na planie serialu musiano zatrudnić terapeutkę dla aktorów, którzy mierzyli się z hejtem, aby pomogła im się z tym uporać. Jeśli chodzi o Harry’ego Pottera, w filmach oglądaliśmy kilka czarnoskórych osób – m.in. Deana Thomasa, w którego wcielał się Alfred Enoch. Była to jednak rola drugoplanowa. Okaże się, czy twórcy nadchodzącej serialowej adaptacji zdecydują się na pokazanie większej różnorodności w murach Hogwartu.

Anthony Mackie forgot his 'Captain America 4' lines courtesy to Harrison Ford | English Movie News - Times of India

Tutaj pełny tekst o Mackiem.

zdjęcie główne: Koimoi

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA