search
REKLAMA
News

ANNA PAQUIN zdradziła, że HUGH JACKMAN “dostał niezły wycisk” na planie X-MEN

Hugh Jackman miał 32 lata, gdy pierwszy raz zagrał rolę Wolverine’a.

Łukasz Budnik

12 czerwca 2021

REKLAMA

W 2000 roku na ekrany kin trafiła pierwsza część serii X-Men. W reżyserowanym przez Bryana Singera widowisku zgromadzono plejadę aktorów, w tym stosunkowo nieznanego wówczas Hugh Jackmana. Aktor sporo czasu ekranowego dzielił z Anną Paquin, która wcielała się w Rogue. Aktorka po latach opowiedziała o ich pracy na planie.

Paquin zaznaczyła, że podczas realizacji filmu zaprzyjaźniła się z Jackmanem.

Był moim najlepszym przyjacielem na planie pierwszej części. Potem pojawili się członkowie obsady w wieku zbliżonym do mojego, ale to Hugh był najbliższą mi osobą, bo wszystkie moje sceny grałam z nim. To wciąż kochany, uprzejmy człowiek.

Aktorka wspomniała też, że realizacja X-Men nie była dla Jackmana łatwym zadaniem.

Przy pierwszej części dostał niezły wycisk, ale nigdy nie narzekał. Było bardzo zimno, jego ciągle zrzucali na plecy z jakiegoś budynku. Mimo to wciąż i niezmiennie pozostawał miłą, zwyczajną osobą.

Paquin zdradziła także, że pomagała aktorowi w chwilach, gdy musiał wyjąć z ust cygaro, a do rąk miał przymocowane słynne szpony Wolverine’a, które utrudniały mu ruch.

Pierwsza część X-Men zarobiła w kinach 300 milionów dolarów (przy budżecie 75 milionów) i spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków. Trzy lata później do kin trafił sequel, który dziś uznawany jest za jeden z najlepszych filmów superbohaterskich w historii. Ostatni występ mutantów na wielkim ekranie to słabo przyjęta Mroczna Phoenix. W tym momencie prawa do postaci X-Men ma Disney, wobec czego grupa ma zadebiutować w MCU, choć nie wiadomo, kiedy to nastąpi. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA