search
REKLAMA
News

ANDY SERKIS podzielił się wrażeniami po seansie serialu “Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”

Serkis w trylogii “Władca Pierścieni” zagrał Golluma.

Łukasz Budnik

6 listopada 2022

pierścienie
REKLAMA

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie władzy podzielił fanów, a wśród zarzutów pojawiały się m.in. uwagi o odejściu twórców od materiału źródłowego. Teraz na temat produkcji Amazona wypowiedział się Andy Serkis, który w filmach Petera Jacksona wcielał się w rolę Golluma.

Aktor w rozmowie z Collider stwierdził:

Oglądałem ten serial i muszę powiedzieć, że jak już zrozumie się rządzące nim zasady i dostrzeże, jak wierny jest trylogii, jak muzyka hołduje tej Howarda Shore’a i tak dalej, to można się naprawdę zaangażować. Sam bawiłem się bardzo dobrze. W związku z tym, że czytałem “Władcę Pierścieni” wraz z dodatkami na potrzeby audiobooka, wiedziałem, dokąd wszystko zmierza, co było świetne. (…) Naprawdę bardzo mi się podobało.

Lord of the Rings Amazon

Twórcy serialu wypowiadali się na temat zmian, twierdząc, że w pierwszym sezonie należało dokonać pewnych modyfikacji, aby jednocześnie uszanować materiał źródłowy i stworzyć coś, co nie jest przewidywalne. Patrick McKay zapewnił jednak, że w sezonie drugim zobaczymy historie, które będą w większym stopniu kanoniczne i zgodne z tym, co pisał Tolkien.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Pierścienie władzy powrócą. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA