search
REKLAMA
News

ANDRZEJ SEWERYN zagra drag queen w nowym miniserialu Netfliksa pt. KRÓLOWA

To kolejny projekt Netflixa, w którym bierze udział Andrzej Seweryn.

Łukasz Budnik

11 sierpnia 2021

REKLAMA

Netflix tworzy kolejną polską produkcję oryginalną – miniserial Królowa. Zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu, a główną rolę w produkcji gra Andrzej Seweryn, którego ostatnio oglądaliśmy w Rojst’97.

Aktor wcieli się w podwójną rolę Sylwestra oraz Loretty. Bohater Seweryna to emerytowany krawiec i drag queen, który od 50 lat mieszka w Paryżu, ale decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka, gdy dostaje listy od wnuczki, osiemnastoletniej Wioletty, z prośbą o ratunek dla chorej matki. Kobieta nigdy nie poznała swojego ojca, a jej choroba wymaga przeszczepu nerki. Powrót Sylwestra do kraju będzie dla niego okazją do zmierzenia się z przeszłością. Rolę wnuczki zagra Julia Chętnicka, a córki Sylwestra – Maria Peszek.

Serial ma składać się z czterech odcinków i być “opowieścią o odkupieniu, drugiej szanse i miłości pokonującej wszelkie różnice”. Reżyserem jest Łukasz Kośmicki, a produkcja powstaje na podstawie pomysłu i scenariusza Arniego Asgeirssona oraz Kacpra Wysockiego.

Premiera została zaplanowana na 2022 rok.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA