search
REKLAMA
News

ANDRZEJ SAPKOWSKI chwali drugi sezon WIEDŹMINA. “Doskonała robota”

Drugi sezon “Wiedźmina” zadebiutuje już 17 grudnia.

Łukasz Budnik

15 grudnia 2021

wiedźmin 1
REKLAMA

Już w piątek premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Kilka dni temu do sieci trafiły recenzje, z których zdecydowana większość jest pozytywna. Do grona pochlebców dołączył sam Andrzej Sapkowski.

Na ten moment na portalu Rotten Tomatoes zebrano 21 recenzji z różnych źródeł, a 95% z nich to opinie na korzyść (dla porównania sezon 1 zebrał 68% pozytywnych recenzji krytyków). Średnia ocena to 7,9/10. W poszczególnych opiniach czytamy, że w kontynuacji twórcy z większą pewnością zagłębiają się w świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego i nie stronią od elementów fantasy. Całość jest przystępniejsza niż sezon pierwszy, który spotkał się z krytyką ze względu na mieszanie wydarzeń i czasu, w którym toczyły się poszczególne wątki. Słowem – twórcy wyciągnęli wnioski z błędów popełnionych przy poprzedniej odsłonie.  Dotychczasowe opinie znajdziecie TUTAJ

Tymczasem na oficjalnym profilu Wiedźmina na Twitterze pojawiło się zdjęcie Sapkowskiego razem z showrunnerką Lauren S. Hissrich i wypowiedzią pisarza:

Gratuluję Lauren i jej ekipie doskonałej roboty. Adaptowanie moich książek nie jest łatwym zadaniem. Obejrzałem z wielką przyjemnością i mam nadzieję na nawet bardziej epicki sezon 3.

 

Przypomnijmy, że w drugim sezonie Geralt, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabierze Ciri w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna,  a więc do swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu będą walczyć o dominację, Geralt stanie przed zadaniem uchronienia dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 17 grudnia. Kilka tygodni temu Netflix potwierdził, że powstanie także trzeci sezon serialu. Zapowiedziano przy tym kolejny film animowany i produkcję skierowaną do młodszych widzów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA