search
REKLAMA
Trailery filmów

GONE GIRL – pierwszy zwiastun najnowszego thrillera od Finchera

Szymon Pajdak

15 kwietnia 2014

REKLAMA

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu Davida Finchera „Gone Girl”. Oprócz rozpoznawalnego dla reżysera stylu i dziwnego doboru muzyki (Elvis Costello, “She”) niewiele można o nim powiedzieć. Scenariusz oparto na bestsellerowej powieści Gillian Flynn – „Zaginiona dziewczyna”, która jest także autorką scenariusza. Historia opowiada o przeżywającym kryzys młodym małżeństwie. W dniu piątej rocznicy ich ślubu kobieta znika bez śladu, a jej mąż staje się głównym podejrzanym.

Póki co wszystko wygląda zbyt letnio, nie czuć w tym ciężaru gatunkowego, którym taka historia powinna zostać obarczona. Obserwujemy głównego bohatera, który zaczyna wyrastać na lokalnego celebrytę i to w sumie tyle. Brak emocji, napięcia czy czegokolwiek, co mogło by zatrzymać mnie przy tym na dłużej. I ta muzyka! Podczas oglądania można usnąć ze trzy razy.

Nie zrażam się jednak, wszak Fincher to mistrz gatunku, a i obsada robi wrażenie. Obok Bena Afflecka zobaczymy Rosamund Pike, Neila Patricka Harrisa i znaną z teledysku Robina Thicke Emily Ratajkowski, która być może zaprezentuje coś więcej niż tylko biust. Premierę przewidziano na 14 października 2014 roku. Mam nadzieję, że do tego czasu David zdoła mnie zainteresować swoim nowym projektem.

gone-girl-teaser-poster-405x600

gone_girl-620x409

gone_girl_1-1-1380276425

ben-affleck-in-david-fincher-s-gone-girl

gone-girl-affleck-pike-fincher-photo

 

REKLAMA